poznaj

nasz

zespół

ANIA LICHOTA

"RUDA"

 • Ratownik medyczny
 • instruktor R2R
 • iskra zapalna idei szkoleń Ready2Rescue

Jedna z niewielu babeczek w pogotowiu siedząca za sterami ambulansu. Słynie z szalonych pomysłów – wyobraźni tak aktywnej kobiety obce są granice symulacji medycznych.
Dzięki temu pozoracje zawsze są niespodziewane i wymagają często nieszablonowego podejścia do problemu. Od lat zaangażowana w Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych – organizatorka wielu konferencji i warsztatów z zakresu ratownictwa medycznego. Absolutna pasjonatka motocykli i wszystkiego co z tym związane – począwszy od bezpieczeństwa, ghymkany, stuntu aż po instruktora nauki jazdy. Aktywny członek Stowarzyszenia Motocyklowego „Dawcy Uśmiechu” – gdzie organizuje pokazy, szkolenia, promuje bezpieczną jazdę. Prywatnie filigranowy wulkan energii i uśmiechu.

WOJTEK LICHOTA

"LICHY"

 • Ratownik medyczny
 • Instruktor R2R
 • „człowiek improwizacja”

Prowadząc zajęcia bazuje na wieloletnim doświadczeniu w Zespołach Ratownictwa Medycznego. Instruktor służb ratunkowych w Etiopii w 2017 roku.
Uczestnik kilku Misji Medycznych na Ukrainie. Członek Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej – w gotowości, ze spakowanym plecakiem by wyruszyć z misją ratunkową wszędzie tam gdzie zajdzie taka potrzeba. Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń, zarówno tych związanych z jego pracą, jak i traktujących o jego pasjach: skoki spadochronowe, strzelectwo, sztuki walki – a w perspektywie wiele innych. Praca w zgranym zespole to jego żywioł. Człowiek, który wymazał ze swojego słownika „niemożliwe”. Prywatnie "Książę Chaosu" wymagający zapisywania wszystkiego w kalendarzu, którego nie posiada (by nie zapomnieć).

KRZYSZTOF RĄKOWSKI

"RĄCZKA"

 • Ratownik Medyczny
 • Instruktr R2R
 • siła spokoju

100 kilogramów, dwa metry wysokości i 33 cm długość wkładki w prawym bucie.
Ratownik medyczny, od 2006 roku związany z Oddziałem Ratunkowym a dwa lata później również z zespołami wyjazdowymi. Jako członek zespołu kilkukrotnie zdobył mistrzostwo na zawodach wojewódzkich oraz III miejsce na Mistrzostwach Polski w ratownictwie medycznym. Uczestnik misji medycznej na Ukrainę w 2012 roku. Nieustannie doskonali swoje umiejętności nie tylko w ratownictwie. Samorozwój stał się jego nową pasją. Od 2015 roku współorganizator spotkań środowiska ratowniczego w Olsztynie „Ratownictwo Po Godzinach”. Prywatnie zawsze pomocny, który zawsze widzi więcej niż inni ze swojej 2-metrowej perspektywy.

Oskar Tkaczyk

"Oski"

 • Ratownik Medyczny
 • instruktor nurkowania
 • instruktor sportu - zapasy

Sytuacje stresowe mają z nim ciężko bo nieświadomie od początku bierze byka za rogi. Dzięki temu płynnie wychodzi mu przejmowanie dowodzenia i podejmowanie trafnych decyzji.
Od 2009 roku związany z ratownictwem medycznym . Absolwent wielu kursów z zakresu ratownictwa medycznego jak i TCCC, uczestnik 2-och misji w Afganistanie. Związany zawodowo z wojskiem, SOR oraz ZRM. Ponadprzeciętny dar dydaktyczny. Zapalony instruktor nurkowania gdzie największy nacisk kładzie na bezpieczeństwo oraz ratownictwo podwodne i powierzchniowe. Organizator wielu szkoleń z zakresu medycyny pola walki dla wszystkich grup wiekowych. Prywatnie kocha góry, wspinaczkę, trekking, nurkowania wrakowe oraz techniczne. Prywatnie kochający mąż i tata.

Artur Radkiewicz

"Radek"

 • Ratownik
 • instruktor/pozorant
 • człowiek wszechstronnie nie do zdarcia

Bardzo wymagający i konkretny podczas pracy. Swój mariaż z ketlami i crossfitem mógłby przypłacić etatem na uczelni medycznej by studenci uczyli się na nim anatomii :)
Wiarygodny gdy gra swoje role na pozoracjach. W jego słowniku brak pojęć „nie da się”, „nie mogę”. Pasjonat militariów i ratownictwa. Uczestnik zawodów medycznych. Na pozoracjach i treningach z uczestników wyciska maksymalne pokłady hartu ducha i psycho – fizycznych możliwości. Wydawać by się mogło, że uśmiech na stałe przykleił mu się do twarzy. Prywatnie kumpel, na którego zawsze można liczyć.

Ola Sinkiewicz

"Ola"

 • Ratownik
 • instruktor/pozorant
 • Strażak

Mała, drobna, bezbronna? – nic bardziej mylnego. Zaradna, waleczna i kąśliwa
Jako strażak ochotnik i członek Zarządu bierze na tapetę wiele spraw związanych z funkcjonowaniem jednostki i przy okazji uporządkowuje twardy, męski strażacki świat. Potrafi w kontrolowany sposób wyzwolić w kursantach najbardziej skrywane emocje po to by mogli bardziej poznać siebie i swoje granice. Prywatnie bezkonfliktowa, pełna uśmiechu i pogodna osoba.

Hush

"H"

 • owczarek australijski
 • prawie ratownik
 • nie lubi psiego patrolu

H to pies, który uważa, że jest człowiekiem i kiedy na niego patrzymy, to myślimy, że może się i myli, ale tylko o jotę.
Rodowity owczarek australijski z sercem jak na łapie i energią do pracy z dwunożnymi - i to nie tylko z tymi, co z parówką. Jeśli prawdę powiadają, że pies upodabnia się do właściciela, to Hush jako połączenie Ruda&Lichy to energia do potęgi i do kwadratu. Prywatnie lubi piłki i pracę z pozorantem, a także wskakiwać do wody z pędzącej motorówki, co jest pokazaniem jego psiego szaleństwa w pełnej krasie. W Ready2Rescue regularnie przypomina, że co jak co, ale każdemu należy się chwila relaksu, ale po odpoczynku konieczne są ćwiczenia - skłony do miski, podskoki do szafki z przekąskami i ruchy okrężne po psiej głowie. Prywatnie Hush jest taki sam jak zawodowo. Chcesz, żeby Cię polubił? Psi kabanos jest dobrej przyjaźni początkiem - to jego słowa!

Chcesz dołączyć do zespołu?
Masz jakiś pomysł?

czekamy na ciebie!

Jesteś ratownikiem medycznym lub zajawkowiczem pierwszej pomocy?
Szkolisz z pasją w różnych warunkach? Masz aktorskie powołanie?
Porozmawiajmy o "wspólnej robocie"

instagram

linkedin